До відома побутових споживачів! Відповідно до п. 8.6.3. ККОЕЕ Зчитані та передані дані з лічильників протягом періоду, що починається за два календарні дні до кінця розрахункового місяця та закінчується на третій календарний день наступного розрахункового періоду (календарного місяця), вважаються даними на перше число календарного місяця.

Це важливо!

Телефон call-центр

0 800 300 015

Call-центрбезкоштовно цілодобово
 

«Україна Шевченкова квітне, бо вишивана у неї душа»

 

День вишиванки. Це великий день,

Бо люди згадують сім’ю, родину.DSC 38

Як шила мати і вела пісень,

Сорочку гарну вишивала сину.

Лягав собі узор на полотні,

А мати шила і думки вплітала.

Так долю вишивала день при дні,

Щоб добра доля сина не минала.

А як же вишивала рушники

І дарувала дітям на дорогу…

Щоб діти подолали всі шляхи

Й верталися до рідного порогу.

В тих вишиванках думи і пісні,

Про щастя мрії, туга за синами,

Тривога вічна, гарні дні ясні,

До Бога звернення — молитва мами.

 

 

Травень… Квітучий, сонячний травень… Разом з природою розквітають у вишитих сорочках і сукнях мільйони українців.

Для українця вишиванка – не просто одяг. Це щось дуже особисте, рідне, святе. Це – як символ, який зберігає родинне коріння, ідентичність, розуміння себе. Це наша історія, давнє мистецтво предків, душа нашого народу.

Вишиванка – національна святиня, бо символізує собою і несе в собі духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв’язок багатьох поколінь - зв’язок, що не переривається віками. Вона – символ здоров’я і краси, щасливої долі і родинної пам’яті, любові і вірності.

Проаналізувавши старовинні та сучасніші зразки вишивок, можна умовно скласти своєрідний атлас регіонів України за типовими для них візерунками, орнаментами і символами, техніками і кольорами. І хоч чітких меж використання певної техніки вишивки ніколи не було та все ж існують головні риси, які відрізняли кожну область від іншої своїми унікальними техніками вишивання.

Стародавніми класичним техніками у Дніпровському регіоні було вишиття низзю та ажурними мережками. Вишивки хрестиком здебільшого геометричні, а також рослинні, що набули геометричного характеру. Дослідники, які розглядали найстаріші колекції вишивок Дніпровського краю, говорили: «Такого розмаїття ромбів, хрестів, косих хрестів, свастик, зірок, трикутників, квадратів, їх поєднання, вписування одних елементів в другі…, важко собі уявити».

Сьогодні українська вишиванка перестала бути просто музейним експонатом, вона всюди: без неї не обходиться жодне національне свято, вона є невід’ємним елементом гардеробу багатьох людей, і не тільки українців. Знаменитості з усього світу використовують вишиванку при створенні свого індивідуального образу. Кейт Мосс, Енн Хетеуей, Холлі Беррі, Кетті Холмс, – всі вони віддали перевагу вишиванці від французького дизайнера Ізабель Маран. Свого часу в вишиванці ходив і соліст легендарної групи The Doors Джим Моррісон. Це свідчить про те, що носити вишиті сорочки стає усе більш модною тенденцією і перетворюється на модний бренд України у світі.

В День вишиванки кожен бажаючий міг долучитися до свята, надівши вишиванку на роботу, в університет, школу або дитячий садок. Не залишились осторонь і працівники ПрАТ «ПЕЕМ» «Центральної енергетичної компанії», які разом з країною відзначили це урочисте свято і вшанували символ приналежності до роду та нації.

Своїм прикладом, ми закликаємо всіх українців частіше одягати вишиванку, цей яскравий, стильний одяг, що привертає увагу та приносить позитивні емоції і відчуття єднання з автентичними скарбами пращурів.

Збережемо споконвічні народні традиції та об’єднаємося в єдиний народ від заходу до сходу. А Вишиванка й надалі залишиться нашим оберегом та символом щасливого майбутнього для України.