До відома побутових споживачів! Відповідно до п. 8.6.3. ККОЕЕ Зчитані та передані дані з лічильників протягом періоду, що починається за два календарні дні до кінця розрахункового місяця та закінчується на третій календарний день наступного розрахункового періоду (календарного місяця), вважаються даними на перше число календарного місяця.

Це важливо!

Телефон call-центр

0 800 300 015

Call-центрбезкоштовно цілодобово
 

3 серпня 2017 року у м Чернігові відбулась спільна виїзна нарада топ-менеджменту ПАТ «Чернігівобленерго», ПАТ «Вінницяобленерго», ПАТ «Сумиобленерго», ПАТ «Полтаваобленерго», ПрАТ "ПЕЕМ  Центральна Енергетична Компанія»,ТОВ «Луганське енергетичне об'єднання» та Асоціації операторів розподільних мереж України. Обговорювали стратегію подальшого ефективного розвитку підприємств після вступу в силу Закону України «Про ринок електричної енергії».

Сьогодні в Україні впроваджуються законодавчі ініціативи, за якими ціна на електроенергію буде формуватися співвідношенням попиту й пропозиції, а не встановлюватися на фіксованому рівні. На думку фахівців галузі, для побудови цивілізованого європейського ринку електроенергії, Україні необхідно здійснити перехід на модель RAB-регулювання з привабливою для інвесторів ставкою прибутковості компаній, забезпечити доступ до дешевих довгострокових банківських кредитів, збалансувати й оптимізувати структуру вітчизняної генерації.

Стимулююче регулювання не перший рік є темою для експертної галузевої дискусії. Однак сьогодні це питання актуальне як ніколи раніше. Реалізація подібної реформи може забезпечити енергокомпанії додатковими засобами, які їм ніколи не отримати при існуючій системі тарифоутворення. «З введенням RAB-тарифу вже в наступному році компанії зможуть отримати на виконання інвестиційних програм в 10 разів більше, ніж сьогодні», - відзначають фахівці.

При наявності коштів, реалізувати модернізаційні програми можна досить оперативно. В Україні багато підприємств, які виробляють енергоустановки, обладнання для ліній електропередачі, з них близько шести виробників засобів релейного захисту. Таким показником не може похвалитися жодна європейська країна. Варто відзначити, що стимулююче тарифоутворення - це не тільки можливість отримання ресурсу для модернізації, а й збільшення в кілька разів обсягів виробництва української продукції для енергетичної галузі.

При цьому, введення стимулюючого регулювання безпосередньо не позначиться на роздрібному тарифі, відзначають експерти. «Прикладом може бути Великобританія, один з піонерів введення RAB-тарифу в Європі (система там працює вже більше 20 років). Для місцевих споживачів спочатку підвищення цін було незначним, а з часом тариф був навіть знижений. Якщо ж ринок буде продовжувати функціонувати за існуючими сьогодні правилами, це призведе до того, що тарифи будуть підвищуватися нескінченно, а якість обслуговування, враховуючи стан мереж, падати.

У країнах-членах ЄС вже більше десятиліття діють відносини, основою яких є конкуренція між компаніями в рівних умовах і боротьба за споживача на енергоринку. У такій моделі роль держави зведена до моніторингу та недопущення компаніями порушень. Для учасників ринку чітко визначені рамки діяльності, вартість електроенергії формується співвідношенням попиту і пропозиції, тому споживачі отримують обґрунтовану ціну.

Сьогоднішній стан електричних мереж не дозволяє гарантувати високу якість поставок, і ускладнює розвиток ринку, тому збільшення інвестицій в їх модернізацію - першочергове завдання для енергосектора України.

«В Україні необхідна популяризація поновлюваних джерел енергії у вигляді кредитів чи пільг для того, щоб цей напрямок розвивався, залучення інвесторів, підтримка держави. При цьому потрібно розуміти, що такі проекти не будуть відразу приносити прибуток, їх окупність становить мінімум 6-10 років. Але якщо ми не хочемо, щоб наша планета була виснажена, рано чи пізно потрібно до цього йти. Тим більше, що Україна є членом Європейського Енергетичного співтовариства, і взяла на себе низку зобов'язань щодо реформування сфери електроенергетики ", - таку думку експертів Асоціації операторів розподільних електричних мереж України.



І на завершення учасники зустрічі побували в Музеї енергетики Чернігівщини, на території Седнівської ГЕС, ознайомилися з історією стародавнього Чернігова, відвідали відомі історичні пам'ятники: Вал, Троїцький монастир, Антонієві печери. Представники енергопостачальних компаній висловили впевненість у необхідності та корисності таких робочих зустрічей, які дають можливість отримати об'єктивну, достовірну картину про зміни і стратегічних діях в області енергетики.

Публікація підготовлена за матеріалами прес-служби  ПАТ "Черніговобленерго".