До відома побутових споживачів! Відповідно до п. 8.6.3. ККОЕЕ Зчитані та передані дані з лічильників протягом періоду, що починається за два календарні дні до кінця розрахункового місяця та закінчується на третій календарний день наступного розрахункового періоду (календарного місяця), вважаються даними на перше число календарного місяця.

Це важливо!

Телефон call-центр

0 800 300 015

Call-центрбезкоштовно цілодобово
 

burenie

Взаємодія ПрАТ «ПЕЕМ «ЦЕК» з об'єднаннями співвласників багатоквартирних будинків

 

З метою запобігання непорозумінь при взаємодії ПрАТ «ПЕЕМ «ЦЕК» з об'єднаннями співвласників багатоквартирних будинків наголошуємо, що компанія наполягає на дотриманні вимог чинного законодавства та нормативних документів!

Зазначаємо, що згідно з положенням статті 1 «Закону України Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» (далі – Закон про ОСББ) ОСББ – це юридична особа, створена власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання спільного майна.

Отже, саме ОСББ або орган управління має нести відповідальність не тільки за підтримання чистоти у під’їздах, а й за стан усіх загальнобудинкових мереж: водогону, вентиляції, газопроводу, електромережі, каналізації, ліфтового господарства (за наявності), даху, стін, підвалу, а також прилеглої території. Зовнішні комунальні служби надають послугу до будинку, а всередині будинку повинен бути відповідний і відповідальний орган управління, що й визначено в Законі про ОСББ.

В іншому випадку в будинках нескінченно будуть лопатися труби водопостачання та опалення, горіти мережі, забруднюватися каналізація.

Відповідно до статті 12 Закону про ОСББ управління багатоквартирним будинком здійснює об’єднання через свої органи управління.

Згідно з положенням статті 22 Закону про ОСББ електропостачання квартир та нежитлових приміщень здійснюється на підставі договорів між їх власниками та електропостачальними організаціями відповідно до вимог законодавства. Договори з управителем укладаються об’єднанням відповідно до закону.

Також згідно з положенням статті 12 «Закону України Про житлово-комунальні послуги» надання житлово-комунальних послуг здійснюється виключно на договірних засадах.

Отже, розподіл електричної енергії у багатоквартирних будинках має здійснюватися виключно на підставі укладеного між ОСР та управителем будинку договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії, яка витрачається на технічні цілі будинку, та укладених окремих договорів щодо надання послуг з розподілу електричної енергії між ОСР та власниками/користувачами квартир і нежитлових приміщень будинку.

Зауважуємо, що правомірність встановлення розрахункових засобів комерційного обліку електричної енергії на межі балансової приналежності для визначення обсягу споживання електроенергії у будинку визначені:

- п. 5.1.4 постанови НКРЕКП від 14.03.2018 № 311 «Про затвердження Кодексу комерційного обліку електричної енергії»;

- п.п. 21 п. 5.5.5 постанови НКРЕКП від 14.03.2018 № 312 «Про затвердження Правил роздрібного ринку електричної енергії»;

- та підтверджені роз’ясненнями, наданими НКРЕКП під час розгляду аналогічних ситуацій, а саме: зі встановленням засобів обліку на межі балансової належності мереж.

Наполягаємо на важливості дотримання п.20 та п.21 п. 5.5.5 «Права та обов'язки споживача» Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених НКРЕКП 14.03.2018, а саме:

- не допускати безоблікового використання електричної енергії або використання електричної енергії для професійної та/або господарської діяльності на об’єктах, які розраховуються за електричну енергії за тарифом побутових споживачів, а також відшкодовувати збитки, завдані оператору системи та/або споживачу (основному споживачу), у разі виявлення безоблікового використання електричної енергії;

- розраховувати та складати баланс електричної енергії власних мереж.

 

Шановні споживачі, надалі сподіваємося на порозуміння, встановлення конструктивних взаємовідносин і плідну співпрацю!