- Деталі
- Створено: 18 вересня 2023
Взаємодія ПрАТ «ПЕЕМ «ЦЕК» з об'єднаннями співвласників багатоквартирних будинків
З метою запобігання непорозумінь при взаємодії ПрАТ «ПЕЕМ «ЦЕК» з об'єднаннями співвласників багатоквартирних будинків наголошуємо, що компанія наполягає на дотриманні вимог чинного законодавства та нормативних документів!
Зазначаємо, що згідно з положенням статті 1 «Закону України Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» (далі – Закон про ОСББ) ОСББ – це юридична особа, створена власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання спільного майна.
Отже, саме ОСББ або орган управління має нести відповідальність не тільки за підтримання чистоти у під’їздах, а й за стан усіх загальнобудинкових мереж: водогону, вентиляції, газопроводу, електромережі, каналізації, ліфтового господарства (за наявності), даху, стін, підвалу, а також прилеглої території. Зовнішні комунальні служби надають послугу до будинку, а всередині будинку повинен бути відповідний і відповідальний орган управління, що й визначено в Законі про ОСББ.
В іншому випадку в будинках нескінченно будуть лопатися труби водопостачання та опалення, горіти мережі, забруднюватися каналізація.
Відповідно до статті 12 Закону про ОСББ управління багатоквартирним будинком здійснює об’єднання через свої органи управління.
Згідно з положенням статті 22 Закону про ОСББ електропостачання квартир та нежитлових приміщень здійснюється на підставі договорів між їх власниками та електропостачальними організаціями відповідно до вимог законодавства. Договори з управителем укладаються об’єднанням відповідно до закону.
Також згідно з положенням статті 12 «Закону України Про житлово-комунальні послуги» надання житлово-комунальних послуг здійснюється виключно на договірних засадах.
Отже, розподіл електричної енергії у багатоквартирних будинках має здійснюватися виключно на підставі укладеного між ОСР та управителем будинку договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії, яка витрачається на технічні цілі будинку, та укладених окремих договорів щодо надання послуг з розподілу електричної енергії між ОСР та власниками/користувачами квартир і нежитлових приміщень будинку.
Зауважуємо, що правомірність встановлення розрахункових засобів комерційного обліку електричної енергії на межі балансової приналежності для визначення обсягу споживання електроенергії у будинку визначені:
- п. 5.1.4 постанови НКРЕКП від 14.03.2018 № 311 «Про затвердження Кодексу комерційного обліку електричної енергії»;
- п.п. 21 п. 5.5.5 постанови НКРЕКП від 14.03.2018 № 312 «Про затвердження Правил роздрібного ринку електричної енергії»;
- та підтверджені роз’ясненнями, наданими НКРЕКП під час розгляду аналогічних ситуацій, а саме: зі встановленням засобів обліку на межі балансової належності мереж.
Наполягаємо на важливості дотримання п.20 та п.21 п. 5.5.5 «Права та обов'язки споживача» Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених НКРЕКП 14.03.2018, а саме:
- не допускати безоблікового використання електричної енергії або використання електричної енергії для професійної та/або господарської діяльності на об’єктах, які розраховуються за електричну енергії за тарифом побутових споживачів, а також відшкодовувати збитки, завдані оператору системи та/або споживачу (основному споживачу), у разі виявлення безоблікового використання електричної енергії;
- розраховувати та складати баланс електричної енергії власних мереж.
Шановні споживачі, надалі сподіваємося на порозуміння, встановлення конструктивних взаємовідносин і плідну співпрацю!