До відома побутових споживачів! Відповідно до п. 8.6.3. ККОЕЕ Зчитані та передані дані з лічильників протягом періоду, що починається за два календарні дні до кінця розрахункового місяця та закінчується на третій календарний день наступного розрахункового періоду (календарного місяця), вважаються даними на перше число календарного місяця.

Це важливо!

Телефон call-центр

0 800 300 015

Call-центрбезкоштовно цілодобово
 

burenie

Шановні споживачі!

Напередодні осінньо-зимового періоду, будь ласка, перевірте стан внутрішньої електропроводки у помешканні та раціонально використовуйте електроенергію!

Задля забезпечення більш рівномірного графіка споживання електроенергії протягом доби і, як наслідок, збалансованої роботи енергосистеми України, радимо вже зараз подумати про економію електроенергії та пропонуємо деякі заходи, які допоможуть заощаджувати енергоспоживання:

ДЛЯ НЕПОБУТОВИХ СПОЖИВАЧІВ:

- оберіть оптимальний режим роботи виробничого обладнання;

- використовуйте сучасні високоякісні пристрої плавного запуску виробничого обладнання;

- встановіть автоматизовану систему комерційного обліку електроенергії (АСКОЕ).

 

ДЛЯ ПОБУТОВИХ І НЕПОБУТОВИХ СПОЖИВАЧІВ:

- встановіть зонні прилади обліку (багатотарифний лічильник дозволить суттєво знизити об’єм споживання електроенергії за умови використання електроприладів з 23:00 до 07:00. Нічний тариф на електроенергію в Україні як мінімум вдвічі дешевший) або автоматизовану систему комерційного обліку електроенергії (АСКОЕ);

- використовуйте найбільш енергоощадний клас побутової техніки «А ++»;

- використовуйте енергозберігаючі лампи;

- використовуйте точкові світильники «робочих зонах» помешкання;

- встановіть світлорегулятори і датчики, які автоматично вмикають і вимикають освітлення при появі людини;

- дотримуйтесь правил експлуатації холодильника (не встановлюйте холодильник біля газової плити або опалювальних приладів; не встановлюйте холодильник в місце, де є пряме сонячне проміння; не ставте в холодильник гарячу їжу, розморожуйте холодильник згідно з інструкцією експлуатації; контролюйте температурний режим в холодильній камері — чим нижча температура, тим більше електроенергії потрібно для її підтримки. Оптимальна температура в холодильній камері — + 6..+7 ° C, в морозильній камері — -18 ° C);

- використовуйте пральні і посудомийні машини в режимі повного завантаження;

- вчасно очищуйте фільтри та мішки пилососу (на третину заповнений мішок для збору пилу збільшує на 40% витрати електроенергії);

- вимикайте з розетки електроприлади, якими не користуєтесь;

- вимикайте світло, коли виходите з приміщення, а також не залишайте електроприлади у стані очікування («режим сну»). Пам’ятайте, що сумарне енергоспоживання побутових електроприладів у стані очікування може досягати 350-400 кВт /год на рік.

- вчасно вимикайте смартфон із зарядки, не залишайте телефон у розетці на всю ніч. Навіть якщо телефон заряджений на 100%, процес зарядження через деякий час відновлюється, що також негативно впливає на ресурс акумуляторів гаджетів.

- вмикайте кондиціонер лише при закритих вікнах і дверях;

- кип'ятіть в електрочайнику стільки води, скільки Вам потрібно на цей час та своєчасно видаляйте накип;

- вимикайте електричний бойлер, якщо протягом тривалого часу ним не користуєтесь. Пам’ятайте, що бойлер в режимі очікування споживає електроенергію, автоматично вмикаючись для підігріву води.

 

Висловлюємо щиру подяку всім споживачам, які продовжують підтримувати безперебійну роботу об’єктів критичної інфраструктури, своєчасно передаючи покази лічильників і оплачуючи рахунки за спожиту електроенергію.

Ми обов’язково переможемо та подолаємо всі труднощі!

Все буде Україна!