До відома побутових споживачів! Відповідно до п. 8.6.3. ККОЕЕ Зчитані та передані дані з лічильників протягом періоду, що починається за два календарні дні до кінця розрахункового місяця та закінчується на третій календарний день наступного розрахункового періоду (календарного місяця), вважаються даними на перше число календарного місяця.

Це важливо!

Телефон call-центр

0 800 300 015

Call-центрбезкоштовно цілодобово
 

11 листопада 2017 року у світі відзначають Міжнародний день енергозбереження.

У багатьох країнах проходять заходи, на яких люди отримують інформацію про способи енергозбереження та існуючі поновлювані джерела енергії.  

Наша держава має унікальне навколишнє середовище, а також багаті природні ресурси. Промисловість України та споживання енергії мають вагомий вплив на глобальні кліматичні зміни в Європі та в усьому світі. Однак культура бережливого використання енергії у нас, на жаль, тільки розвивається, їй потрібно навчатися.

Економити сьогодні -  це не просто примха, а необхідність! Адже ми часто витрачаємо енергоресурси бездумно. Їх залишається все менше, а кошти за їх використання зростають.. 

  Пропонуємо вам практичні поради з енергозбереження, які дозволяють економити:

  • Заміна звичайних лампочок на енергозберігаючі дозволяє заощадити 75-80 % електроенергії, оскільки їх світлова віддача в середньому в 5 разів більше.
  • Використовуйте енергоефективні побутові прилади (від класу А до G. Клас А ++ - найбільш економний, далі йдуть менш економні: А +, А, В, С, D, G). Підвищення енергоефективності обладнання побутових приладів забезпечить зменшення оплати за використану енергію і шкідливих викидів в атмосферу.
  • Не розміщуйте біля газової плити або опалювальних приладів холодильник,  не кладіть у нього гарячу їжу.
  • Підтримуйте ощадливий температурний режим: + 6-7 °C у холодильнику, -18 °C - в морозильній камері.
  • Не перевантажуйте та не недовантажуйте пральну машину. При використанні її в неправильному режимі.перевитрата електроенергії становить біля 30 %.
  • Вчасно очищуйте пилосос.На третину заповнений мішок для збору пилу погіршує всмоктування приладу на 40 %.
  • Вимикайте всі побутові прилади, коли ними не користуєтесь. В режимі очікування вони також споживають електрику.
  • Економте водні та енергетичні ресурси. Перш за все, встановіть вдома сучасні лічильники електроенергії та води. Значні витрати енергії йдуть на нагрівання води, водовідведення та очистку стоків, тому відремонтуйте сантехніку та труби.
  • Замість ванни можна приймати душ. Таким чином тільки за тиждень заощаджується до 400 л води.
  • Встановіть енергозберігаючі вікна. Якщо вікна старі та дерев'яні, переконайтеся, що вони добре закриті, не мають щілин, утепліть їх.
  • Накопичуйте сонячну енергію протягом дня. Не забувайте відсувати штори вранці, щоб сонячне тепло проникало всередину будинку. Відразу після заходу сонця зашторюйте вікна, щоб виключити втрату тепла в нічний час.
  • Для ізоляції стін та підлоги у холодну пору року використовуйте килими або будь-яке інше покриття. Вони можуть стати частиною сучасного інтер'єру будинку.
  • Перейдіть на роздільне сортування побутового сміття. З 1 т макулатури можна отримати 750 кг нового паперу та зберегти 5 дерев! Пластикові і скляні пляшки в багатьох містах можна здати в пункт прийому вторинної сировини, для повторної переробки.

ВИКОРИСТОВУЙТЕ РОЗУМНО! СПОЖИВАЙТЕ ЕФЕКТИВНО!

Відео: https://www.youtube.com/watch?v=I8r-AWBp1CU