Це важливо!

До відома побутових споживачів! Відповідно до п. 8.6.3. ККОЕЕ Зчитані та передані дані з лічильників протягом періоду, що починається за два календарні дні до кінця розрахункового місяця та закінчується на третій календарний день наступного розрахункового періоду (календарного місяця), вважаються даними на перше число календарного місяця.

Телефон call-центр

0 800 300 015

Call-центрбезкоштовно цілодобово
 

У листопаді 2019 року в м. Жовті Води склалася вкрай критична ситуація по об’єктах КП ВЖРЕО ЖМР (гуртожитки) за адресою: м. Жовті Води, вул. Кропоткіна, 14/1, 3, 4. Директором цього підприємства є Поляков А.П.

Ситуація полягає в наступному: керуюча компанія КП «ВЖРЕО» ЖМР» з 01.04.2019 року не має договору про постачання електричної енергії ні з одним з постачальників електричної енергії, і, порушуючи вимоги ПРРЕЕ та чинного законодавства продовжує споживати електричну енергію, у зв’язку з чим обсяги електричної енергії, які щодня споживає КП ВЖРЕО, покладаються на втрати ПрАТ «ПЕЕМ «ЦЕК».

Повідомляємо Вас що станом на 01.12.2018 року будинки, у яких обрано керучою компанією КП ВЖРЕО ЖМР порушується Закон України "Про ринок електричної енергії" та підзаконні акти затверджені Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП): "Правилами роздрібного ринку електричної енергії" (надалі ПРРЕЕ) (Постанова НКРЕКП № 312 від 14.03.2018 р.); Кодексом комерційного обліку електричної енергії (надалі ККО) (Постанова НКРЕКП № 311 від 14.03.2018 р.

З 430 будинків, які перебували під управлінням КП «ВЖРЕО» ЖМР» 151 виявили бажання, змінили керуючу компанію, або створили ОСББ і зараз не мають проблем з постачанням електричної енергії.

Проблеми з укладанням договору на постачання електричної енергії у КП ВЖРЕО ЖМР почалися з початком 2019 р.

Станом на 01.01.2019 року КП ВЖРЕО не обрало жодного постачальника електричної енергії.

Для безперервного отримання електричної енергії споживачам  держава створила постачальника «Остання надія», який гарантовано здійснює постачання електроенергії обмежений період часу (90 днів).

Відповідно до положень статті 64 Закону України «Про ринок електричної енергії» від 13.04.2017 р. №2019-VIII (далі – закон), постачальник «останньої надії» надає послуги з постачання електричної енергії споживачам у разі: необрання споживачем електропостачальника.

 Постачання електричної енергії постачальником «останньої надії» здійснюється на строк, який не може перевищувати 90 календарних днів, тобто для КП ВЖРЕО постачальником електричної енергії   стало ДП «Укрінтеренерго» з 01.01.2019- 01.04.2019 року.

Після завершення граничного строку постачання електричної енергії (90 календарних днів) та у випадку не укладення споживачем договору з постачальником електричної енергії, постачання електричної енергії такому споживачу припиняється (абзац 3 пункт 3.4.4, підпункт 1 пункту 5.4.1, підпункт 3 пункту 5.4.2, пункт 6.2.7 Правил роздрібного ринку електричної енергії).

         Ціна, за якою здійснюється постачання електричної енергії споживачам постачальником «Останньої надії», розраховується відповідно до Порядку формування ціни, за якою здійснюється постачання електричної енергії споживачам постачальником «останньої надії», затвердженим постановою НКРЕКП від 05.10.2018 № 1179.

Ціна на електричну енергію, за якою здійснюється постачання електроенергії споживачам постачальником «останньої надії» є вищою за ціни звичайних

З метою уникнення понаднормових витрат, пов’язаних із закупівлею електроенергії за цінами постачальника «останньої надії», споживачі мають повне право приєднатись до умов публічного договору електропостачальника, який здійснює ліцензовану діяльність на території такого споживача шляхом подання такому електропостачальнику Заяви-приєднання (абзац 2 пункту 1.2.15 Правил роздрібного ринку електричної енергії) в будь-який час.

На сьогодні НКРЕКП видано більш 220 ліцензій на постачання електроенергії споживачу (перелік ліцензованих електропостачальників – http://www.nerc.gov.ua).

Ще 10 січня 2019 року в 322 кабінеті облдержадміністрації відбулось засідання обласної комісії з питань забезпечення постачання енергоносіїв в область і своєчасних розрахунків за їх споживання за головуванням начальника управління паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Дніпропетровської обласної державної адміністрації Кирпичова Едуарда Олексійовича.

На цій зустрічі були присутні: директор КП ВЖРЕО ЖМР Поляков А.П., зі сторони представника виконавчого комітету Жовтоводської міської ради заступник міського голови Харитонов Є., з боку постачальника універсальних послуг ТОВ «Дніпровські енергетичні послуги» Ялова Н.Б., та від ПрАТ ПЕЕМ «ЦЕК» начальник ЖвРЕМ – Вєтюкова Н.Г. та Генеральний директор – Голова Корса М.В

За підсумками зустрічі, основною проблемою було визначено питання укладання договорів на постачання електричної енергії підприємствами, що забезпечують життєдіяльність населення м. Жовті Води на 2019 рік, у зв’язку із вступом в дію   Закону України "Про ринок електричної енергії та вимог постанови  НКРЕКП від 14 березня 2018 року № 312.

Учасникам обласної комісії було роз’яснено про обов’язковість укладання договорів на розподіл та постачання електричної енергії.

Директору КП ВЖРЕО ЖМР Полякову А.П надали 10 днів на врегулювання питання по багатоквартирних будинках у тому числі та гуртожитків м. Жовті Води та зобов’язали скласти договір з постачальником універсальних послуг ТОВ «Дніпровські енергетичні послуги».

А з боку КП «ВЖРЕО»ЖМР» не було вжито відповідних дій і тому, КП ВЖРЕО ЖМР так і залишилось у постачальника «Останньої надії».

До ПрАТ ПЕЕМ «ЦЕК» надійшла вимога ДП «Укрінтеренерго» на відключення 26.03.2019 року об’єктів КП ВЖРЕО за борги перед постачальником останньої надії

ПрАТ «ПЕЕМ «ЦЕК» повинно було припинити електропостачання по житлових будинках та гуртожитках, що перебувають під управлінням КП «ВЖРЕО» ЖМР», але КП ВЖРЕО не допустило до відключення. Працівниками ПрАТ «ПЕЕМ ЦЕК» щоб не порушувати постачання електричної енергії мешканцям квартир були відключені лише освітлення місць загального користування та ліфти, в будинках де є розділена мережа та є технічна можливість відключення лише місць загального використання.

ПрАТ ПЕЕМ «ЦЕК» неодноразово зверталося до керівництва КП ВЖРЕО ЖМР та мера міста Жовті Води з вимогою щодо укладання договору на постачання електричної енергії.

У відповідності до ПРЕЕ «На роздрібному ринку не допускається споживання (використання) електричної енергії споживачем без укладення відповідно до цих Правил договору з електропостачальником та інших договорів, передбачених цими Правилами»

У разі нездійснення оператором системи розподілу, тобто нашим підприємством відключення електричної енергії по цих об’єктах КП ВЖРЕО завдає збитки внаслідок продовження споживання КП ВЖРЕО електричної енергії.

Зокрема, щомісяця гуртожитками по вул. Кропоткіна, 14 використовується близько 90 -120 тис кВт/год., по будинках близько 200 тис кВт/год.

Виходячи з вище викладеного у результаті халатних дій керівництва КП ВЖРЕО ЖМР ПрАТ «ПЕЕМ «ЦЕК надало вимогу на відключення електричної енергії на 19.11.2019 року по гуртожитках по вул. Кропоткіна, 14/1, 3, 4.

19 листопада 2019 року мешканці гуртожитків по вул. Кропоткіна, б.14/1, 3, 4 проявили агресивний настрій, чинили перешкоди щодо допуску фахівців ЖвРЕМ до відповідного обладнання. Навіть були погрози фізичної розправи. Акт ненадання доступу мешканці підписати відмовились.

Проте, ніяк не можна не враховувати ту обставину, що мешканці сплачують за послуги КП ВЖРЕО ЖМР   та не мають ні якого відношення до бездіяльності та боргу КП «ВЖРЕО» ЖМР». За що вони мають бути без світла?

25.11.2019 в Жовтих Водах пройшло засідання Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Кожен її учасник був заслуханий зі своєю точкою зору на цю критичну ситуацію і було вирішено: по-перше, зобовʼязати керівника КП «ВЖРЕО» ЖМР» укласти договір на постачання електричної енергії, у термін, що не перевищує 30 календарних днів. І половина цього терміну, до речі, вже минула. А, найголовніше, комісія вирішила «заборонити Жовтоводським РЕМ ПрАТ «ПЕЕМ «ЦЕК» здійснювати відключення від постачання електричної енергії мешканців гуртожитку»., що суперечить вимогам ПРЕЕ

Отже, у керівництва ПрАТ «ПЕЕМ «ЦЕК» виникає питання до голови Жовтоводської міської ради Володимира Васильовича Абрамова, чи є така заборона законною? Друге питання до Андрія Петровича Полякова: чи є таке «виконання службових обов’язків», а саме: впродовж року не було проведено ніяких заходів щодо укладання договорів с постачальником навмисними? Здається, що так. Що і викликає вкрай негативне відношення до нашого підприємства, яке не залишило до цього часу мешканців багатоповерхівок без тепла і світла.

Враховуючи, які збитки несе Центральна енергетична компанія за несанкціонований відбір електричної КП ВЖРЕО найближчим часом у випадку недопущення персоналу ПрАТ «ПЕЕМ «ЦЕК» для виконання обмеження споживання електроенергії.

       Запевняемо Вас в тому, що ПрАТ «ПЕЕМ «ЦЕК» є клієнтоорієнтованою компанією і завжди діє згідно нормативним документам, а у разі виникнення спірних питань намагається їх вирішувати оперативно в межах своєї компетенції та чинного законодавства.