До відома побутових споживачів! Відповідно до п. 8.6.3. ККОЕЕ Зчитані та передані дані з лічильників протягом періоду, що починається за два календарні дні до кінця розрахункового місяця та закінчується на третій календарний день наступного розрахункового періоду (календарного місяця), вважаються даними на перше число календарного місяця.

Це важливо!

Телефон call-центр

0 800 300 015

Call-центрбезкоштовно цілодобово
 

Ситуація в енергосистемі України все ще залишається складною через великий обсяг пошкоджень в енергетичній інфраструктурі. Зберігається значний дефіцит електроенергії.

Для того, аби мережа була збалансованою, обсяг спожитої електроенергії в певний момент часу повинен дорівнювати обсягу виробленої. У мережі енергія не зберігається. Якщо споживають менше енергії, ніж виробляють, то частота (50 Гц) підвищується, якщо навпаки – падає. Обидва дисбаланси згубно впливають на мережі й обладнання виробників, постачальників та споживачів електроенергії.

НЕК «Укренерго» вимушено запроваджено екстрені контрольовані графіки аварійні відключення (ГАВ) для промислових та побутових споживачів в усіх регіонах України з причини значного дефіциту електроенергії в системі внаслідок зростання споживання електроенергії споживачами на тлі наслідків російських обстрілів.

Через дефіцит потужності у енергетичній системі України, диспетчером НЕК «Укренерго» приймає рішення застосувати аварійні вимкнення на території області. У графіках вимкнень приєднання розбиті на черги (групи).

Графік аварійних відключень (ГАВ) вводять примусово для уникнення повного відключення від енергопостачання великого регіону, або для запобігання автоматичного та неконтрольованого знеструмлення регіону (блекауту).

Графік аварійних відключень, який застосовано оператором системи передачі, – це відключення споживачів через дефіцит обсягів електроенергії. Графік аварійних відключень – це не графік планових робіт, у ньому немає годин початку та завершення відключення. Це перелік електричних адрес (вузлів електромереж), до яких можуть бути застосовані відключення, у випадку отримання відповідної вказівки від НЕК «Укренерго».

А отже, сам графік являє собою перелік ліній електропередач із зазначеною по кожній лінії потужністю, яка повинна бути вимкнена. Тобто, фактично це не графік з розбивкою по датах чи по часу, а перелік ліній (фідерів), які підлягають відключенню у разі надходження команди на застосування графіка.

Команда на введення графіку дається у розрізі обсягу навантаження, яке потрібно зняти, а не у розрізі споживачів, яких треба відключити. Введення та відміна графіку регламентується диспетчером НЕК «Укренерго». Термін реалізації вимкнення становить до 15 хвилин. Тому часу на попередження споживачів, немає.

Крім того, повідомлення про застосування графіку аварійних відключень не можна оприлюднити заздалегідь – це аварійний захід і інформація про причини застосування зазначеного заходу, його початок, закінчення та інші відомості, що можуть створити уявлення про потенціал енергетичних об‘єктів, є інформацією із обмеженим доступом у період воєнного стану.

Тривалість кожного відключення залежно від обсягу навантаження, вказаного НЕК "Укренерго". Припинення електропостачання можливе декілька разів протягом доби.

Рішення щодо заживлення споживачів приймає НЕК «Укренерго». Тільки після отримання команди від регіонального диспетчера НЕК «Укренерго» фахівці операторів систем розподілу (обленерго) можуть відновити розподіл електричної енергії.

Графік погодинного відключення електроенергії (ГПВ), розроблений відповідно до вимог інструкції про складання і застосування графіків погодинного відключення електроенергії, затвердженої Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України № 654 від 15.10.2015 р. та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 28.01.2016 р. за № 153/28283.

Графік погодинного відключення електроенергії може застосовуватися за командою ПрАТ «НЕК «Укренерго», у зв’язку з постійним дефіцитом електричної енергії в об’єднаній енергетичній системі України (далі – ОЕСУ), що виник внаслідок російської агресії через пошкодження об’єктів енергетичної інфраструктури.