Шановні споживачі електричної енергії! З 1 вересня 2017 року ПрАТ «ПЕЕМ «Центральна енергетична компанія» буде постачати електричну енергію за регульованим тарифом споживачам, які приєднані до мереж підприємства (на підставі Ліцензії АЕ №575923 та Постанови НКРЕКП «Про внесення змін до постанови НКРЕКП від 15 грудня 2016 року № 2236», якою затверджено тарифи на постачання)

Це важливо!

Прат Підприємство з експлуатації електричних мережЦентральна Енергетична Компанія

Твоє джерело енергії

0 800 300 015

Call-центрбезкоштовно цілодобово

Питання:

Добрый день, хотел узнать переход будет для всех обязательным? Или можно остаться потребителем ДТЕК. Г. Желтые Воды.

 

Відповідь:

                                                                                                                              

З моменту початку діяльності ПрАТ «ПЕЕМ «ЦЕК» з постачання електричної енергії за регульованим тарифом (1 квітня 2017року) постачання електричної енергії за регульованим тарифом іншим суб’єктам  господарської діяльності на закріпленій території ПрАТ «ПЕЕМ «ЦЕК» забороняється. Це чітко визначено п.2.2 Умов та Правил здійснення підприємницької діяльності з постачання електричної енергії за регульованим тарифом, затверджених постановою НКРЕ від  13.06.1996 №15/1 (далі – Умови та Правила). Закріплена територія формується відповідно до мереж, які належать постачальнику електричної енергії за регульованим тарифом за ознакою права власності (п.1.4 Умов та Правил). 

Інформацію для споживачів  про перелік  мереж, тобто закріплену територію ПрАТ «ПЕЕМ «ЦЕК», розміщено на офіційному веб-сайті  http://cek.dp.ua в розділі «Мережі ПрАТ «ПЕЕМ «ЦЕК».  Також, в цьому розділі розміщено офіційні листи - відповіді НКРЕКП на питання споживачів стосовно необхідності укладання договорів з новим постачальником.

Отже, зважаючи на норми чинного законодавства, якщо Ваш об’єкт (будинок/квартира або ін.) вже  підключений до мереж ПрАТ «ПЕЕМ «ЦЕК», то договір про користування електричною енергією  необхідно укласти саме з  ПрАТ «ПЕЕМ «ЦЕК».

Безумовно, ПрАТ «ПЕЕМ «ЦЕК» не лишає споживачів  права обирати постачальника, яке закріплене у ст.25 Закону України «Про електроенергетику» та передбачене  п.41 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою КМУ від 26.07.1999 р. (зі змінами), але, звертаємо Вашу увагу, що вищенаведені  норми мають декларативний характер. 

Механізм реалізації права споживача на вибір постачальника електричної енергії, регламентується Правилами приєднання електроустановок до електричних мереж, затвердженими постановою НКРЕ від 17.10.2013 № 32 (далі – Правила). Тобто, враховуючи   норми чинного законодавства України, для обрання іншого постачальника за регульованим тарифом споживачу необхідно відключити свій об’єкт (будинок/квартиру або ін.) від мереж ПрАТ «ПЕЕМ «ЦЕК» і в порядку, встановленому Правилами, приєднати  його до мереж обраного постачальника.

                                                               

Питання:

Здравствуйте!

Очень много шуму вы наделали в городе…

Для юридически правильного понимания правильности  заключения договора с вашей компанией, дайте ссылочку, пожалуйста, на документ, определяющий :

- что есть «лицензионные территории» по продаже э/э?

И где можно увидеть фактическое распределение «лицензионных территорий» де-юре поставщиков э/э в Днепре?

 

Відповідь:

Визначення поняття «закріплена територія» надано в п.1.4 Умов та Правил здійснення підприємницької діяльності з постачання електричної енергії за регульованим тарифом, затверджених   постановою НКРЕ від  13.06.1996 №15/1 (із змінами) 

Закріплена територія - територія адміністративно-територіальної одиниці, де розташовані місцеві (локальні) електричні мережі, що перебувають у власності ліцензіата, та електричні мережі споживачів, які живляться від мереж ліцензіата або від приєднаних до мереж ліцензіата інших власників електричних мереж, які не мають ліцензії на постачання електричної енергії за регульованим тарифом, яку ліцензіат погоджує з центральним органом виконавчої влади, що здійснює управління в електроенергетиці, указується ліцензіатом в описі за формою, наведеною в додатку до Умов та Правил, і затверджується НКРЕ в установленому порядку. Якщо на території адміністративно-територіальної одиниці розташовані електричні мережі інших ліцензіатів з постачання електричної енергії за регульованим тарифом, то закріплена територія кожного з цих ліцензіатів визначається відповідно до території розташування об'єктів електроенергетики, що перебувають у власності ліцензіата, та електричних мереж споживачів, які живляться від мереж цього ліцензіата.

  http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/z0433-96

Закріплену територію з постачання електричної енергії за регульованим тарифом ПрАТ «ПЕЕМ «ЦЕК» затверджено постановою  НКРЕКП від 13.03.2015 № 796 «Про видачу ліцензії на постачання електричної енергії за регульованим тарифом ПРАТ «ПЕЕМ «ЦЕК».

http://www.nerc.gov.ua/?id=14823

Перелік об’єктів електроенергетики, які визначають межі території провадження діяльності з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами ПрАТ "ПЕЕМ «ЦЕК", станом на 05.01.2017 визначено постановою НКРЕКП від  05.01.2017 № 14. http://www.nerc.gov.ua/?id=23250

Для зручності споживачів на нашому  офіційному веб-сайті  (http://cek.dp.ua/) в розділі «Мережі ПрАТ «ПЕЕМ «ЦЕК» розміщено детальну інформацію щодо закріпленої території.

 

Питання:

Здравствуйте!

1.Скажите пожалуйста, обязательно ли заключать договор с новым предприятием? (мой дом есть в списке)

2.Можно ли заключить договор на ул. Кротова, 44

3.Какие нужно при себе иметь документы для заключения договора частному лицу, проживающему по пр. Богдана Хмельницкого 63/129?

 

Відповідь:

Доброго дня!            

З моменту початку діяльності ПрАТ «ПЕЕМ «ЦЕК» з постачання електричної енергії за регульованим тарифом (1 квітня 2017року) постачання електричної енергії за регульованим тарифом іншими суб’єктами  господарської діяльності на закріпленій території ПрАТ «ПЕЕМ «ЦЕК» забороняється. Це чітко визначено п.2.2 Умов та Правил здійснення підприємницької діяльності з постачання електричної енергії за регульованим тарифом, затверджених постановою НКРЕ від  13.06.1996 №15/1 (далі – Умови та Правила). Закріплена територія формується відповідно до мереж, які належать постачальнику електричної енергії за регульованим тарифом за ознакою права власності (п.1.4 Умов та Правил). 

Інформацію для споживачів  про перелік  мереж, тобто закріплену територію ПрАТ «ПЕЕМ «ЦЕК», розміщено на офіційному веб-сайті  http://cek.dp.ua в розділі «Мережі ПрАТ «ПЕЕМ «ЦЕК».  Також, в  розділі «Споживачам» розміщено офіційні листи - відповіді НКРЕКП на питання споживачів стосовно необхідності укладання договорів з новим постачальником.

     Отже, зважаючи на норми чинного законодавства, якщо Ваш об’єкт (будинок/квартира або ін.) вже  підключений до мереж ПрАТ «ПЕЕМ «ЦЕК», то договір про користування електричною енергією  необхідно укласти саме з  ПрАТ «ПЕЕМ «ЦЕК».

        Укласти договір   у м. Дніпро споживачі можуть звернувшись  за адресами:

-         м. Дніпро,  вул. Дмитра Кедрина, 28;

-         м. Дніпро, вул. Бориса Кротова, 44.

Згідно п.3  Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою КМУ  від 26 липня 1999 р. № 1357 (із змінами):

Для укладення договору побутовий споживач звертається до електропостачальника з письмовою заявою та пред’являє оригінали таких документів:

- паспорта;

- реєстраційного номера облікової картки платника податків (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, - паспорта з відміткою відповідного контролюючого органу);

- документа, що підтверджує право власності чи користування на об’єкт споживача або права власності чи користування на земельну ділянку (на період будівництва об’єкта споживача).

Побутовий споживач має право подати заяву та необхідні документи (далі - пакет документів) особисто або через уповноваженого представника чи надіслати його поштою рекомендованим листом з описом вкладення. У разі подання заяви поштою до неї додаються копії документів, передбачені абзацами п’ятим - сьомим цього пункту. Надані уповноваженим представником або надіслані поштою копії документів мають бути завірені відповідно до законодавства.

У разі, коли пакет документів подається уповноваженим представником побутового споживача, пред’являються документи, що посвідчують особу представника та засвідчують його повноваження.

Під час подання необхідних документів побутовий споживач надає дозвіл на обробку, використання та зберігання його персональних даних у межах, необхідних для здійснення електропостачальником постачання електричної енергії та розрахунків за неї.

         

З повагою,

начальник інформаційно-консультаційного центра ПрАТ «ПЕЕМ «ЦЕК»

Хмара О.О.