Увага всім юридичним та побутовим Споживачам! В енергетиці України з 11.06.18 діють нові правила роздрібного ринку електричної енергії. Про укладення (переукладення) договорів за новими правилами дивиться в рубриці СПОЖИВАЧАМ/ЮРИДИЧНІ або ПОБУТОВІ СПОЖИВАЧІ/ ПУБЛІЧНИЙ ДОГОВІР/ Інформація Споживачам.

Це важливо!

0 800 300 015

Call-центрбезкоштовно цілодобово

«Україна Шевченкова квітне, бо вишивана у неї душа»

 

День вишиванки. Це великий день,

Бо люди згадують сім’ю, родину.DSC 38

Як шила мати і вела пісень,

Сорочку гарну вишивала сину.

Лягав собі узор на полотні,

А мати шила і думки вплітала.

Так долю вишивала день при дні,

Щоб добра доля сина не минала.

А як же вишивала рушники

І дарувала дітям на дорогу…

Щоб діти подолали всі шляхи

Й верталися до рідного порогу.

В тих вишиванках думи і пісні,

Про щастя мрії, туга за синами,

Тривога вічна, гарні дні ясні,

До Бога звернення — молитва мами.

 

 

Травень… Квітучий, сонячний травень… Разом з природою розквітають у вишитих сорочках і сукнях мільйони українців.

Для українця вишиванка – не просто одяг. Це щось дуже особисте, рідне, святе. Це – як символ, який зберігає родинне коріння, ідентичність, розуміння себе. Це наша історія, давнє мистецтво предків, душа нашого народу.

Вишиванка – національна святиня, бо символізує собою і несе в собі духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв’язок багатьох поколінь - зв’язок, що не переривається віками. Вона – символ здоров’я і краси, щасливої долі і родинної пам’яті, любові і вірності.

Проаналізувавши старовинні та сучасніші зразки вишивок, можна умовно скласти своєрідний атлас регіонів України за типовими для них візерунками, орнаментами і символами, техніками і кольорами. І хоч чітких меж використання певної техніки вишивки ніколи не було та все ж існують головні риси, які відрізняли кожну область від іншої своїми унікальними техніками вишивання.

Стародавніми класичним техніками у Дніпровському регіоні було вишиття низзю та ажурними мережками. Вишивки хрестиком здебільшого геометричні, а також рослинні, що набули геометричного характеру. Дослідники, які розглядали найстаріші колекції вишивок Дніпровського краю, говорили: «Такого розмаїття ромбів, хрестів, косих хрестів, свастик, зірок, трикутників, квадратів, їх поєднання, вписування одних елементів в другі…, важко собі уявити».

Сьогодні українська вишиванка перестала бути просто музейним експонатом, вона всюди: без неї не обходиться жодне національне свято, вона є невід’ємним елементом гардеробу багатьох людей, і не тільки українців. Знаменитості з усього світу використовують вишиванку при створенні свого індивідуального образу. Кейт Мосс, Енн Хетеуей, Холлі Беррі, Кетті Холмс, – всі вони віддали перевагу вишиванці від французького дизайнера Ізабель Маран. Свого часу в вишиванці ходив і соліст легендарної групи The Doors Джим Моррісон. Це свідчить про те, що носити вишиті сорочки стає усе більш модною тенденцією і перетворюється на модний бренд України у світі.

В День вишиванки кожен бажаючий міг долучитися до свята, надівши вишиванку на роботу, в університет, школу або дитячий садок. Не залишились осторонь і працівники ПрАТ «ПЕЕМ» «Центральної енергетичної компанії», які разом з країною відзначили це урочисте свято і вшанували символ приналежності до роду та нації.

Своїм прикладом, ми закликаємо всіх українців частіше одягати вишиванку, цей яскравий, стильний одяг, що привертає увагу та приносить позитивні емоції і відчуття єднання з автентичними скарбами пращурів.

Збережемо споконвічні народні традиції та об’єднаємося в єдиний народ від заходу до сходу. А Вишиванка й надалі залишиться нашим оберегом та символом щасливого майбутнього для України.