Це важливо!

Увага всім юридичним та побутовим Споживачам! В енергетиці України з 11.06.18 діють нові правила роздрібного ринку електричної енергії. Про укладення (переукладення) договорів за новими правилами дивиться в рубриці СПОЖИВАЧАМ/ЮРИДИЧНІ або ПОБУТОВІ СПОЖИВАЧІ/ ПУБЛІЧНИЙ ДОГОВІР/ Інформація Споживачам.

Прат Підприємство з експлуатації електричних мережЦентральна Енергетична Компанія

Твоє джерело енергії

0 800 300 015

Call-центрбезкоштовно цілодобово

Останнім часом в Україні спостерігається тенденція до зростання збитків енергокомпаній, які здійснюють транспортування електроенергії магістральними та розподільчими електромережами через пошкодження ліній електропередачі та трансформаторних підстанцій, а також внаслідок крадіжок дроту, металевих елементів опор та огородження, трансформаторного масла та кольорових металів з трансформаторних підстанцій. Основними їх причинами здебільшого стають стихійні лиха та крадіжки.

Як повідомив директор технічний ПрАТ "ПЕЕМ "ЦЕК" Ф.С. Іващук, тільки з початку 2017 року було зафіксовано 37 крадіжок майна ПрАТ "ПЕЕМ "Центральна енергетична компанія", в результаті яких Товариство зазнало збитків на суму 1 207 700 грн.

 

Злодії крадуть усе, що можна унести – муфти, кабелі, дроти, вентиляційні решітки, мідні наконечники, шини, рубильники, лічильники, роз’єднувачі, конденсатори, трансформатори струму, опори, спилюють навісні замки тощо.

Приведемо тільки деякі випадки крадіжок та пошкодження майна ПрАТ «ПЕЕМ «ЦЕК».

Так, 15 лютого поточного року зловмисники пошкодили силовий трансформатор ТП-33 Дніпропетровських РЕМ, і здійснили крадіжку електрообладнання на суму  74 448,70 грн.

1 березня у місті Кривий Ріг невідомими особами було пошкоджено траверси та опору, загалом на суму 49 000,00 грн.

12 липня у смт Губиниха було порушено роботу силового трансформатору, зрізаний замок, зняті двері ЗТП-7, загалом  нанесені збитки складають 78 900,06 грн.

Але не тільки факт крадіжки викликає занепокоєння, а ще й його можливі наслідки. Зовсім недавно, 21 листопада, в смт Губиниха-1 невідомі особи злили трансформаторне масло з високовольтного обладнання на суму 9 100 грн.  Як наслідок – відбулося аварійне відключення електроенергії. Фахівці Гвардійських РЕМ звернулись до поліції, складений протокол. Пошкоджене електроустаткування було відремонтоване, наші фахівці відновили електропостачання, однак на це знадобилось декілька годин та додаткові кошти.

ПрАТ «ПЕЕМ «ЦЕК» постійно співпрацює з представниками правоохоронних органів з приводу  виявлення осіб, які можуть бути причетними до крадіжок. Адже їхні дії можуть призвести до  аварій, знеструмлення споживачів, загрожують безпеці та життю людей.

Звертаємо увагу на те, що за крадіжку електричних мереж, кабельних ліній зв'язку та їх обладнання  передбачено штраф від 100 до 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян або позбавлення волі терміном до 3 років, за вчинення крадіжки вдруге -  від 5 до 10 років. Окрім того, у відповідності до ст. 194-1 Кримінального Кодексу України, встановлено: 

1. Умисне пошкодження або руйнування об'єктів електроенергетики, якщо ці дії призвели або могли призвести до порушення нормальної роботи цих об'єктів, або спричинило небезпеку для життя людей, - карається штрафом від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

2. Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або загальнонебезпечним способом, - караються позбавленням волі на строк від трьох до десяти років.

3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, якщо вони спричинили загибель людей або інші тяжкі наслідки, -караються позбавленням волі на строк від восьми до п'ятнадцяти років.

Шановні мешканці міста Дніпра та Дніпропетровської області! Вкотре нагадуємо вам, що будь-яке втручання сторонніх осіб у роботу енергообладнання заборонено, несе за собою кримінальну відповідальність та є смертельно небезпечним для людей! Не будьте байдужими! Не дайте злочинцям залишити вас без електричної енергії чи поставити під загрозу ваші життя!  

У разі виявленні порушень та злочинів, які все частіше стаються у містах та селах нашого регіону, повідомляйте про це негайно правоохоронні органи та телефонуйте до Call-центру ПрАТ «ПЕЕМ «ЦЕК»: 0 800 300 015 (безкоштовно, цілодобово, анонімність гарантована).