Це важливо!

Шановні споживачі електричної енергії! Заощаджуйте кошти! Встановлюйте «розумні» прилади обліку та переходьте на економну оплату за спожиту електричну енергію. Встановлення багатозонного лічильника - шлях до реальної економії!

Прат Підприємство з експлуатації електричних мережЦентральна Енергетична Компанія

Твоє джерело енергії

0 800 300 015

Call-центрбезкоштовно цілодобово

Відповідно до Закону України "Про особливості доступу до інформації у сферах постачання електричної енергії, природного газу, теплопостачання, централізованого постачання гарячої води, централізованого питного водопостачання та водовідведення" та на виконання Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг" від 30.06.2017 року No 866, ПрАТ «ПЕЕМ «ЦЕК» повідомляє про проведення відкритого обговорення перегляду тарифів на передачу (розподіл) електричної енергії місцевими (локальними) електромережами та на постачання електричної енергії за регульованим тарифом у зв’язку з черговим переглядом рівня тарифів на 2018 рік.

 

 Для обговорення запропоновано дві моделі розрахунків тарифів:

 1. У відповідності до вимог Процедури встановлення або перегляду тарифів для ліцензіатів з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електромережами та з постачання електроенергії за регульованим тарифом, затвердженої Постановою НКРЕ від 01.08.2001 № 801 із змінами та доповненнями.

 2. У відповідності до вимог Процедури встановлення або перегляду тарифів для ліцензіатів з постачання електроенергії за регульованим тарифом та/або з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електромережами у разі застосування стимулюючого регулювання, затвердженої Постановою НКРЕ від 26.07.2013 № 1030 із змінами та доповненнями.

Згідно Постанови №801 тарифи розраховуються за старою методикою "витрати плюс рентабельність", при якій обмежується граничний рівень прибутку, а в основі тарифних розрахунків лежить амортизація вже застарілих основних фондів. Тарифи, розраховані таким чином не покривають усіх необхідних витрат для здійснення ліцензованої діяльності Товариства та не забезпечують достатній рівень інвестицій для будівництва та модернізації електричних мереж.

Прогнозований рівень тарифів за розрахунками Товариства у відповідності до вимог Постанови НКРЕ №801 становить (без ПДВ):

тарифи на передачу

для 1 класу напруги – 32,10 грн/МВтг,

для 2 класу напруги – 318,93 грн/МВтг.;

тарифи на постачання

для 1 групи споживачів – 27,64 грн/МВтг,

для 2 групи споживачів – 138,21 грн/МВтг.

Стан енергетичного обладнання, рівень зносу якого сягає 75%, необхідність у додатковій потужності для споживачів електричної енергії вимагають значних інвестицій, які можуть бути залучені лише за умови впровадження стимулюючого регулювання – інструменту, що забезпечує можливість реконструкції електричних мереж та розвиток енергетичної інфраструктури.

Прогнозований рівень тарифів у разі застосування стимулюючого регулювання, які розраховані згідно вимог Постанови НКРЕ №1030, становить (без ПДВ):

тарифи на передачу

для 1 класу напруги – 86,61 грн/МВтг,

для 2 класу напруги – 850,84 грн/МВтг.;

тарифи на постачання

для 1 групи споживачів – 27,96 грн/МВтг,

для 2 групи споживачів – 139,82 грн/МВтг

Застосування стимулюючого регулювання принесе суттєві переваги, а саме:

 1. Для регіону

 • Створення привабливого інвестиційного клімату за рахунок прозорих механізмів тарифоутворення для залучення приватних інвестицій з метою модернізації інфраструктури електроенергетичної галузі;

 • Підвищення енергетичної безпеки за рахунок підвищення ефективності витрат;

 • Збільшення інвестицій та зниження технологічних витрат електроенергії в мережах;

 • Прозорий механізм тарифоутворення.

 1. Для споживачів електроенергії

 • Підвищення якості і надійності електропостачання за рахунок модернізації підстанцій і ліній електропередачі;

 • Поліпшення якості послуг;

 • Зменшення кількості та тривалості перерв в електропостачанні;

 • Підвищення якості обслуговування споживачів шляхом введення нових клієнтоорієнтованих сервісів;

 • В перспективі зменшення тарифів від скорочення неефективних витрат енергокомпанії.

 1. Для потенційних інвесторів

 • Істотне зниження ризиків при вкладенні своїх коштів в активи підприємств енергетичної галузі;

 • Гарантований тарифом дохід на вкладений капітал, що дозволить інвесторам повертати свої кошти і отримувати прибуток.

Звертаємо увагу, що кінцевий рівень тарифів встановлюється Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг у відповідності з діючим законодавством.

Пропозиції та зауваження приймаються з 8 серпня до 21 серпня 2017 року (включно) на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., або поштою за адресою: вул. Дмитра Кедріна, 28, м. Дніпро, 49008.

З повагою до споживачів, адміністрація ПрАТ «ПЕЕМ «Центральна енергетична компанія».