Шановні споживачі електричної енергії! ПрАТ "ПЕЕМ «Центральна енергетична компанія» повідомляє про перехід на постачання електричної енергії, і нагадує про необхідність укладення договорів про її постачання. Про дату переходу буде повідомлено додатково. Слідкуйте за оголошеннями на нашому сайті, в ЗМІ та на під'їздах житлових будинків. Дякуємо за розуміння!

Це важливо!

Прат Підприємство з експлуатації електричних мережЦентральна Енергетична Компанія

Твоє джерело енергії

0 800 300 015

Call-центрбезкоштовно цілодобово

Відносини, які виникають під час приєднання новозбудованих, реконструйованих чи технічно переоснащених електроустановок замовників (крім когенераційних установок) до електричних мереж регулюються «Правилами приєднання електроустановок до електричних мереж», затвердженими Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, від 17.01.2013 № 32, зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 08.02.2013 за № 236/22768 (далі - Правила).

Відповідно до пункту 1.2 Правил, технічні умови на приєднання до мереж (об'єктів) електроенергетики – це комплекс умов та вимог до інженерного забезпечення об'єкта замовника електричною енергією, які повинні відповідати його розрахунковим параметрам щодо електропостачання, та є невід'ємним додатком до договору про приєднання (далі - технічні умови).

Статтею 1 Закону України "Про архітектурну діяльність" визначено, що об'єкти архітектурної діяльності (об'єкти архітектури) – це будинки і споруди житлово-цивільного, комунального, промислового та іншого призначення, їх комплекси, об'єкти благоустрою, садово-паркової та ландшафтної архітектури, монументального і монументально-декоративного мистецтва, території (частини територій) адміністративно-територіальних одиниць і населених пунктів; проект – це документація для будівництва об'єктів архітектури, що складається з креслень, графічних і текстових матеріалів, інженерних і кошторисних розрахунків, які визначають містобудівні, об'ємно-планувальні, архітектурні, конструктивні, технічні та технологічні рішення, вартісні показники конкретного об'єкта архітектури, та відповідає вимогам державних стандартів, будівельних норм і правил.

До частини п'ятої статті 4 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" (далі – Закон) були внесені зміни згідно із Законом України від 09.04.2015 р. № 320-VIII, які набрали чинності з 01.09.2015 відповідно до яких, об'єктами будівництва є будинки, будівлі, споруди будь-якого призначення, їх комплекси та частини, лінійні об'єкти інженерно-транспортної інфраструктури.

Виходячи з положень частини п'ятої статті 4 Закону, на думку НКРЕКП, окреме приміщення об’єкта архітектури (квартири, офіси, магазини тощо у багатоповерхових будинках) не підпадають під визначення терміну об'єкти будівництва, оскільки вони є вже збудовані і введені в експлуатацію вцілому як об'єкт архітектури.

Отримання технічних умов на приєднання до мереж (об'єктів) електроенергетики на окреме приміщення об'єкта архітектури не передбачено нормативно-правовими актами.

Таким чином, технічні умови видаються на об’єкти архітектури (як при новому будівництві, так і для існуючих об’єктів) з умовою підключення згідно з проектом окремих приміщень об’єкта архітектури (квартир, офісів, магазинів тощо у багатоповерхових будинках) від внутрішньобудинкових мереж багатоквартирного будинку, а у разі відсутності резерву потужності багатоквартирного будинку, за умови збільшення його загальної потужності.

Згідно з абзацом третім пункту 3.1 розділу 3 глави IVПравил технічної експлуатації електроустановок споживачів, затверджених наказом Міністерства палива та енергетики України від 25.07.2006 № 258 (далі – ПТЕЕС), для забезпечення належного обслуговування та експлуатації електроустановок у споживача повинна бути технічна документація, зокрема, затверджена проектна документація (креслення, пояснювальні записки тощо) з усіма змінами.Звертаємо увагу, що відповідно до визначення, наведеного в пункті 3.1 розділу 3 глави IV ПТЕЕС, уведення в експлуатацію – це дія, що фіксує готовність енергоустановки до використання за призначенням, яка документально оформлена в установленому порядку.

При цьому, для збільшення величини потужності електропостачання житлового будинку в цілому або його частини (окремої квартири, вбудованого нежитлового приміщення), власник будинку (організація, на балансі якої знаходиться будинок) має відповідним чином внести зміни до проектної документації будинку.

При збільшенні загальної потужності багатоквартирного будинку, балансоутримувач внутрішньобудинкової електропроводки об'єкта архітектури (багатоквартирного будинку) або споживач від імені балансоутримувача внутрішньобудинкової електропроводки має звернутись до енергопостачальника щодо необхідності внесення змін до договору про користування електричною енергією (договору про постачання електричної енергії), в частині зміни зазначеної у договорі величини електричної потужності, категорії надійності струмоприймачів, тарифної групи, переліку електроустановок, якими обладнано об’єкт споживача, тощо.

Підставою для внесення змін до договору є підтвердження проектною документацією того, що житловий будинок в цілому або його частина (окрема квартира, вбудоване нежитлове приміщення) обладнаний відповідним електричним устаткуванням.

Додатково повідомляємо, що обладнання об'єкта споживача електричними установками в установленому порядку здійснюється згідно з такою процедурою:

  1. Споживач самостійно або за участі проектної організації формує завдання на проектування обладнання власного об'єкта або його частини (окремої квартири, вбудованого нежитлового приміщення) електричним устаткуванням.
  2. Якщо в результаті встановлення додаткового електрообладнання, відбувається збільшення загальної потужності відносно зазначеної в договорі, споживач отримує у балансоутримувача об’єкта архітектури завдання на проектування, як вихідні дані на переобладнання внутрішньобудинкових електричних мереж багатоквартирного будинку. Споживач узгоджує зазначене завдання на проектування із енергопостачальником в частині потужності об'єкта споживача, обліку, установок релейного захисту.
  3. Згідно з вихідними даними проектується переобладнання об'єкта споживача (квартири, вбудованого нежитлового приміщення) та/або внутрішньобудинкових електричних мереж.
  4. Згідно з проектом, узгодженим в установленому порядку, здійснюється реконструкція, переобладнання або будівництво на об’єкті споживача (в квартирі, вбудованому нежитловому приміщенні) та/або внутрішньобудинкових мереж.
  5. За умови збільшення потужності об’єкта архітектури (будинку), балансоутримувач внутрішньобудинкової електропроводки об'єкта архітектури (будинку) або споживач від імені балансоутримувача внутрішньобудинкової електропроводки замовляє в електропередавальній організації послугу з приєднання додаткової електричної потужності в порядку, передбаченому Правилами. Якщо збільшення електричної потужності всього об'єкта архітектури (будинку) в порівнянні із зазначеним в договорі про постачання електричної енергії із балансоутримувачем не відбувається, то послуга з приєднання не замовляється.
  6. Власниками відповідних об’єктів проводиться введення в експлуатацію реконструйованих та/або побудованих об'єктів.
  7. Внесення змін до договору про користування електричною енергією (договору про постачання електричною енергією).

Додатково повідомляємо:

Відповідно до пункту 8.2 ДБН В.2.5-23:2010 "Державні будівельні норми України. Інженерне обладнання будинків і споруд. Проектування електрообладнання об'єктів цивільного призначення", затверджених наказом Міністерства регіонального розвитку та будівництва України від 15 лютого 2010 року N 64, для стаціонарного електричного опалення будинків застосовуються такі нагрівальні прилади та системи:

а) низькотемпературні сухі та масляні радіатори;

б) нагрівальні панелі;

в) нагрівальні кабелі, що укладаються безпосередньо в будівельні конструкції;

г) електротепловентилятори;

д) акумуляційні електропечі;

е) електрокотли;

ж) електронагрівачі поточних середовищ;

и) теплові насоси;

к) електроопалювальні прилади з інфрачервоним випромінюванням;

л) електрокаміни;

м) установки гідродинамічного нагріву (УГН).

 

(Інформація згідно до листа НКРЕКП від 27.08.2014 р. N 5135/13/47-14)